
KAIP PADĖTI KŪDIKIUI ATSIVĖSINTI KARŠTĄ DIENĄ?
Kaip padėti kūdikiui atsivėsinti karštą dieną?
Mažylis, priešingai nei mes, suaugę, sunkiau ištveria karštį. Suaugęs žmogus su karščiu kovoja prakaituodamas ir taip jam organizmas padeda atsivėsinti. Tačiau kūdikių termoreguliacinė sistema dar nefunkcionuoja tinkamai ir mažylių prakaito liaukos pradeda „veikti“ palaipsniui, pradedant kakta, baigiant kūneliu. Žinant tai, kūdikėliai gali perkaisti daug greičiau.
Keletas požymių, kad vaikutis gali būti perkaitęs:
• Jo odelė yra lipti, karšta, drėgna. Delnai ir pėdos gali būti šaltos.
• Odytė išmušta raudonomis dėmėmis arba yra išblyškusi.
• Kūdikėlis verksmingas ar irzlus, jei būklė prastesnė, gali būti ir vangus bei mieguistas.
• Kūdikėlis ištroškęs, vis prašosi krūties ar buteliuko.
Turbūt jau žinoma, kad nuo perkaitimo kūdikėliui gali atsirasti iššutimai ir prakaitinė. Kad to išvengtume, apačioje pateikiame keletą patarimų, kurie galėtų padėti atvėsinti jautrią kūdikio odelę karštą dieną.
1. Jei diena ypatingai karšta, galima sudrėkinti natūralų audinį (marlę ar rankšluostį) ir švelniais judesiais, lengvai tapšnojant trinti kūdikio odytę. Šią procedūrą galima kartoti kas kelias valandas.
2. Maudykite kūdikėlį baseinėlyje ar vonioje. Pačius mažiausius dažniau maudykite vonioje, na o tuos, kurie jau sėdi, galite leisti ir į baseinėlį pasipliuškenti. Tiesa, jei turite galimybę baseinėlį turėti lauke, statykite jį pavėsyje. Žinoma, prieš dedant mažylį į vandenį, reiktų patikrinti vandens temperatūrą (ji turėtų būti 32-36 laipsniai.)
3. Aprenkite vaikutį natūralaus audinio rūbeliais. Visais metų laikais, bet ypatingai vasaromis labai svarbu, kad kūnas kvėpuotų, tad tokia medžiaga kaip medvilnė tikrai padės jautriai kūdikio odytei.
4. Žindykite/maitinkite kiek tik vaikutis nori ir kiek jam reikia. Kadangi kūdikėliui vandens duoti, iki kol jis pradės valgyti maistą, negalima, jis gali daugiau ir dažniau norėti motinos pieno ar mišinuko.
Tai tik keletas patarimų, kurie, tikimės, padės jums. Nepamirškite, kad kiekvienas vaikutis į skirtingus dalykus reaguoja skirtingai ir tik artimiausi žmonės ar gydytojai gali pasakyti priežastį ir padėti bei pritaikyti tinkamus būdus.
Smagių vasaros dienų!
Mažius