MAUDOME KŪDIKĮ

MAUDOME KŪDIKĮ

Maudome kūdikį


 Dauguma tėvelių/mamyčių, ypatingai turinčių pirmagimius, dažnai susiduria su baimėmis ir/ar daugybę klausimų kaip tai daryti tinkamai, kaip tinkamai prausti vaikutį, kaip tinkamai jį maudyti, kokias priemones naudoti, kiek laiko ir kokiame vandenyje kūdikėlis jaučiasi geriausiai, kokia vandens temperatūra nėra per karšta mažyliui ir taip toliau, ir taip toliau.


Norime jus nuraminti ir priminti, kad jūs ne vieni! Ir mes susidūrėme su tuo, ir mes turėjome daugybę klausimų, bet su praktika ir keliais patarimais viskas įmanoma! Tad atsipalaiduokite, įkvėpkite, iškvėpkite ir mes pasidalinsime keliais patarimais, kad kūdikio maudynės praeitų sklandžiai ir baimė jūsų taip stipriai nekamuotų.


•    Kūdikėlį pradėkite maudyti 5-6 jo gyvenimo dieną, tada, kai jis daugiau mažiau apsipras savo namuose.

•    Vandens, prieš maudant vaikutį, virinti nerekomenduojama, nebent vieta, kur buvo virkštelė dar nėra užgijusi, tada rekomenduojama prausti virintame vandenyje (atvėsintame iki 32-36 laipsnių).

•    Prisiminkite, kad vaikutis 9 mėnesius gyveno apsuptas vandens, tad jis jame būti nebijo. Labai svarbu, kad ir jūs, maudydami vaikučius, atsipalaiduotumėte ir nebijotumėte.

•    Maudyti kūdikėlį reiktų tik vandeniu ir švelniu prausikliu.

•    Nerekomenduojame vaikučio maudyti ilgiau nei 5-8 minutes. Jei jis pradeda verkti, maudyti kuo trumpiau.

•    Labai svarbu, kad vandens temperatūra būtų 32-36 laipsniai, o temperatūra kambaryje bent 20-23 (kad nebūtų labai didelis vandens ir aplinkos temperatūrų skirtumas, kad neperpūstų).

•    Prieš dedant kūdikėlį į vonelę, viena ranka tvirtai laikykite jo galvytę, kakliuką ir nugarytę, o kita ranka suimkite abi kulkšnis įkišdami pirštą tarp kojyčių arba laikykite už sėdmenų. Neskubant į vandenį pirma įdėkite kojytes, po to – liemenį, na o kita ranka laikykite vaikutį taip, kad jis būtų apsemtas iki petukų.

•    Prausiant vaikutį labai svarbu nepamiršti visų įlinkimų ir raukšlių.

•    Kai mažylis jau nupraustas, padėkite jį ant rankšluosčio ir nusisausinkite su juo (labai svarbu netrinti odytės, o tiesiog lengvai spaudyti su rankšluosčiu ar kitu pasirinktu audiniu).

•    Dauguma specialistų sako, kad paskiepyto vaikučio nereiktų maudyti bent dieną.

•    Naujausi tyrimai rodo, kad kalio permanganato į vandenį pilti nereikia, nes jis sausina ir taip jautrią kūdikio odelę.

•    Specialistai rekomenduoja mažylius maudyti kasdien ar bent kas antrą dieną ir geriausias laikas – tarp valgymų.

•    Dauguma vaikučių labai nemėgsta kai jiems yra plaunama galvytė, tad palikite šią procedūrą pabaigai. Neplaukite dažniau nei kartą per savaitę ir būtinai naudokite tik kūdikiui skirtą šampūną ir neleiskite putoms patekti į akis.

•    Labai nesibaiminkite, jei vandenuko pateks į ausis, paguldžius mažylį ant rankšluosčio jis išbėgs (nebent vaikučio ausytės dėl vienos ar kitos priežasties yra pažeistos, tokiu atveju reiktų vengti vandens patekimo į ausis).
           


Tikimės, kad bent truputį nuraminome ir šiais patarimais padėjome jums ar suteikėme naudingos informacijos. Primename, kad visais atvejais kiekvienas vaikutis gali į skirtingus dalykus ir skirtingose situacijose reaguoti skirtingai ir tik artimiausi mažyliui žmonės ar specialistai gali pajausti, padėti ar pakonsultuoti. Linkime jums į viską žiūrėti kiek įmanoma paprasčiau, o kad save nuramintumėte, prisirinkite informacijos, pasikonsultuokite su specialistais ir bandykite tai pritaikyti pagal savo ir mažylio poreikius.



Būkite sveiki,

Mažius