KŪDIKIO KRAITELIS

KŪDIKIO KRAITELIS

Ruošiame kraitelį kūdikiui


Visi specialistai rekomenduoja susidėti kūdikio „kraitelį“ bent keliomis savaitėmis anksčiau. Žinant tai, kiek streso ar neplanuotų emocijų gali sukelti paskutinės valandos prieš gimdymą, geriausia turėti krepšelį jau suruoštą ir prireikus jį tiesiog pasiimti.


Dažniausiai dėl kraitelio turinio galvą suka pirmagimio besilaukiantys tėveliai. Jų galvose zuja krūva klausimų, ko gali reikėti, ko ne, kas svarbiausia ir kaip neprisidėti per daug. Reikėtų žinoti, kad kai kuriuos daiktus galite gauti ir gausite gimdykloje, tačiau kartais būsimos mamos nori turėti būtent savo.


Tikimės, kad sąrašas bent kiek pagelbės ir leis atkreipti dėmesį į svarbiausius daiktus, kuriuos verta turėti su savimi laukiant vaikelio atėjimo.


•    Asmens dokumentai, nėščiosios pasas.

Tai, žinoma, akivaizdu ir moteris dažniausiai šiuos dokumentus nešiojasi su savimi, tačiau jei neturite šio įpročio, įsidėkite juos į savo krepšelį iš anksto.


•    Chalatas, naktiniai ir gimdymo marškiniai.
Šiuos tikrai turėtumėte gauti gimdykloje, tačiau jei norite turėti savus, visada prašom!


•    Šlepetės.
Patogumui. Jei gimdymo metu dalyvaus ir vyras, nepamirškite parūpinti šlepečių ir jam.

•    Higieniniai paketai, apatinės kelnaitės.
Yra specialių paketų, kurie naudojami būtent po gimdymo, tačiau ne visoms jų prireikia, kitoms užtenka ir įprastų, prieš nėštumą naudotų higieninių paketukų. Kitos sako, kad pirmas dvi paras patogu dėvėti ir sauskelnes suaugusiems.


•    Negazuotas vanduo.
Po gimdymo mamą tikrai troškins, tad jei vanduo bus po ranka, tikrai nenusivilsite.


•    Įklotai į liemenėlę, tepaliukai speneliams.
Tikimės, kad vaikelį pradėsite maitinti iš karto, tad šie dalykėliai tikrai pravers. Jei ne iš karto, tai galbūt jau sugrįžus namo. Tokiu atveju jums nereikės savo vyro ar kitų artimųjų prašyti, kad bėgiotų po vaistines ir ieškotų.


•    Liemenėlė maitinančioms.
Jos tikrai, turbūt, neprireiks gimdymo namuose, tačiau turėti iš anksto tikrai pravers!

•    Sauskelnės kūdikėliui.
Ko gero, prireiks mažiausio dydžio sauskelnių mažyliui. Reikėtų paminėti, kad turėti jų reikėtų nemažai, žinant tai, kad ką tik gimęs vaikelis tuštinasi labai dažnai.


•    Vilnonės kojinaitės.
Reikėtų turėti bent 2 poras. Jos paskatins kraujotaką ir neleis mažoms kūdikio kojytėms sušalti.


•    Kepurytė.


•    Drėgnos servetėlės.

Jų gali ir prireikti, ir neprireikti. Bet tai gali būti patogus pasirinkimas tiek mamai, tiek naujagimiui keičiant sauskelnes. (Bendradarbiaujame su Mother-K Lietuva, tad įvairių rūšių drėgnų servetėlių rasite paspaudus čia.)


•    Bodžiukai/smėlinukai, siaustinukai.
Reikėtų turėti bent kelis vienetus, nes tikrai panaudosite visus. Taip pat reikėtų įsivertinti, ar jums patogiau per priekį užsegami ar apačioje. (nemažą pasirinkimą rasite pas mus  parduotuvėje, paspaudus čia ir čia.)


•    Marlės, vystyklai, paklotukai.
Juos turėtumėte gauti gimdymo namuose, tačiau savo turėti irgi nepamaišys.


•    Pledukas ar užklotukas.
Kai keliausite iš gimdymo namų į savuosius, prireiks vaikutį apklostyti.


•    Rankšluosčiai
. Sau ir vaikui.


•    Telefono pakrovėjas.
Tai labiau praktinis patarimas, bet tikrai gali prireikti!


•    Dantų šepetėlis mamai.
Akivaizdu, bet galvojant apie vaikelio atėjimą, gali ir pasimiršti.

Prieš renkantis kraitelį reikėtų atsižvelgti ir į asmeninius dalykus, nes kiekviena situacija gali būti skirtinga. Taip pat nemažai mamų rekomenduoja turėti ne vieną krepšį, o kelis, vien tam, kad ieškoti daiktų būtų paprasčiau ir greičiau. Vienas krepšelis galėtų būti tik su kūdikėliui būtinais daiktais, na, o kitas – mamos asmeninei higienai. Taip pat, jei su jumis dalyvaus ir vyras, reiktų nepamiršti ir jo, tad galėtų būti dar vienas krepšys – būtent jam.


Vis labiau ateina į madą ir grojaraščiai su raminančia muzika, kuri gali padėti ar bent kažkiek atpalaiduoti gimdyvę. Tad galbūt verta pagalvoti ir apie tai, jei tik jūsų tai neblaškys ir nesukels nepatogumų. Tai veikia tikrai nekiekvienam.


Taip pat reiktų nepamiršti, kad, labai tikėtina, jog turėsite žmogų ar žmonių šalia, kurie jums padės ir prireikus kažko ar pamiršus kokį daiktą, jums jį atveš. Tad labai nenusiminkite ir nestresuokite. Šalia taip pat visada bus ir specialistai, kurie jums padės ir viską paaiškins.Linkime būti pasiruošusiais ir kad viskas praeitų sklandžiai.

Mažius