KĄ VEIKTI SU VAIKAIS NAMUOSE?

KĄ VEIKTI SU VAIKAIS NAMUOSE?

Vaikai namuose, tėvai kartu su savo mažaisiais, turbūt beveik kiekvienam iškilo klausimas, o ką veikti su vaikais? Kaip praleisti šį laiką neprarandant kantrybės, produktyviai ir linksmai? Kaip vaikus užimti, ir užtikrinti tai, kad jie nepraleistų daug laiko prie išmaniųjų ar televizoriaus ekrano? Pati esu dviejų vaikų mama ir taip pat susidūriau su šia situacija, tad noriu su jumis pasidalinti keliomis idėjomis kurios, panašu, padeda išgyventi šį laikotarpį!

•    Buvimas gamtoje. Kol kas dar niekas neuždraudė mums keliauti į mišką ar šiaip kur pasivaikščioti ir pakvėpuoti tyru oru, tad mielai naudojamės tuo ir bent kartą dienoje išeiname (žinoma, laikydamiesi saugaus atstumo nuo kitų žmonių) iš namų. Tyras oras ir aplinkos pakeitimas į naudą ir tėvų, ir vaikų emocinei būklei.

•    Gaminimas kartu. Kai turime mažai laiko, dažnai savo vaikų net neįtraukiame į maisto ruošimą, nes norime padaryti viską kuo greičiau. Tačiau dabar, kai turime daugiau laiko, mielai gaminame kartu. Dažnai tai užtrunka daug ilgiau, bet, patikėkite, vaikų džiaugsmas, padarius kažką savo rankomis, nuostabi dovana! Taip pat taip ugdome ir įgūdžius kurie bus reikalingi ateityje.

•    Stalo žaidimai. Kiekviena mama ir tėtis žino, kokie vaikai, na, kartais ir mes patys, tėvai, reaguojame žaisdami stalo žaidimus. Stalo žaidimai kartu su vaikais ugdo ir vaikų kantrybę, ir vaikų loginį ir kritinį mąstymą, bei suartina su tėvais ir leidžia vieniem kitus geriau pažinti.

•    Sportas namuose. Jei neturite galimybės dažniau išeiti į lauką, o energijos antplūdis didelis, sportas – nuostabi išeitis. Tai nebūtinai turi būti profesionalūs pratimai, viso labo užtenka įsijungti vaikišką, ar kitą vaikų mėgiamą dainą ir tiesiog šokti! Vaikai išmoks ir naujų šokio žingsnelių, taip iškraus savyje susikaupusią energiją ir garantuoju šypsenas veide!

•    Filmų/serialų peržiūros. Visi kartu galite išsirinkti jums visiems patinkantį serialą/filmą (-us) ir kas vakarą arba kas antrą vakarą (prieš einant miegoti ar kiek anksčiau) rengti jų peržiūras ir aptarti ką matėte ar kokias tai emocijas sukėlė. Taip ir suartinsite vieni kitus, daugiau kalbėsitės, taip pat tokiu būdu vaikai mokysis kaip išreikšti emocijas, kaip atpasakoti tą, ką matė ir tuo pačiu išgirdus tėvų nuomonę diskusijų forma lavinti kritinį mąstymą.

Idėjų ir patarimų, kaip leisti laiką su vaikais namuose šiuo laikotarpiu internete apstu. Tai tik keletas patarimų ir idėjų, kurios tinka ir patinka mano šeimai. Tiesa, visko būna, juk nėra ugnies be dūmų!

Likite sveiki :)

Mažius