VAIKO GIMTADIENIS NAMUOSE
Rengiant gimtadienio šventę vaikui, svarbiausia prisiminti, kad dažnu atveju ne dovanos turėtų atlikti svarbiausią vaidmenį. Norint, kad gimtadienio šventė mažyliui būtų įsimintina, svarbu, kad visos šventės metu jis jaustųsi ypatingas ir svarbus. Taip pat norint, kad šventė būtų pavykusi, nebūtina išleisti krūvos pinigų, linksmą šventę galima surengti tiesiog savo namuose.
Rengiant gimtadienio šventę namuose, galima įžvelgti daugybę privalumų, tokių kaip: nereikės leisti papildomo laiko ieškant vietos ir derinant visus kitus niuansus. Taip pat galite maistą ir užkandžius pasiruošti patys, arba dar paprasčiau – užsisakyti iš savo šeimos jau pamėgto restorano.
Žinoma, rengiant gimtadienio šventę namuose reikės šiokio tokio pasiruošimo norint, kad viskas praeitų kiek įmanoma sklandžiau ir, kad šventės svečiai ir šventės kaltininkas gerai praleistų laiką.
Norime su jumis pasidalinti keletu, mūsų akimis žiūrint, vertingų patarimų, jei artėja jūsų vaiko gimtadienis ir mielai jį surengtumėte savo namuose.
• Kvietimai.
Kvietimai gali būti patys paprasčiausi – žodžiu ar elektroniniu laišku (priklausomai nuo vaiko amžiaus), o galbūt net ir popieriniai, atspindintys temą ar spalvą. Galbūt, jei vaikas kiek vyresnis, jis pats norės nupiešti ar sukurti gimtadienio pakvietimus.
• Temos parinkimas.
Tai nėra būtina, tačiau išsirinkus vakarėlio temą visa kita bus galima daug lengviau suplanuoti. Jei vaikas jau pakankamai suaugęs išsirinkti savo temą, leiskite jam tai padaryti pačiam, o jei jis dar per mažas – artimiausi vaikui žmonės tikrai žinos kas šiuo metu patraukia jų vaikučio akį ir/ar domina jį. Taip pat reiktų pagalvoti ir apie šventės svečius, kiek džiaugsmo (tikėkimės :D) bus apsirengti tam tikru personažu! Jei neturite įkvėpimo sugalvoti temos, visada galima išsirinkti vieną ar kelias dominuojančias spalvas, kurios ir bus pagrindinė šventės tema!
• Dekoracijos.
Įsigykite dekoracijas arba dar įdomiau – pasigaminkite jas! Balionai, karpiniai, jei išsirinkote rudens temą – puikiai tiks gamtoje randamos gėrybės, soduose, daržuose užaugintos gėrybės. Laisvė fantazijai! Taip pat galima sukurti ir jau populiaria tapusią sienelę nuotraukoms daryti. Idėjų, kaip visada, galima prisigaudyti interneto platybėse.
• Veiklų planas.
Kai kuriems užtenka tiesiog leisti šventės svečiams bendrauti, žaisti kartu ir tiesiog mėgautis laiku. Tačiau susidėliojus bent minimalų veiklos planą, tai gali būti išsigelbėjimas ir tai taip pat gali perkelti šventę į kitą lygį. Galite susiplanuoti žaidimus, užsiėmimus, kada bus pučiamos žvakutės ar dovanojamos ir atplėšiamos dovanos. Kartais mūsų mažuosius reikia pastūmėti kažką veikti, o kartais gali ir neprireikti mūsų įsikišimo, tačiau turimas planas gali praversti!
• Meniu.
Tai vėl daugiausiai priklausys nuo šventės temos, tačiau žinant, kad tai vaiko gimtadienio šventė, reikėtų nepersistengti su įmantriais valgiais, nes, galimai, vaikai gali jų ir nevalgyti. Likite prie paprastų, „vaikiškų“ užkandžių, užtepėlių, vaisių, keksiukų ir tortų. Jei maistą užsakinėsite, taip pat svarbu paminėti, kad tai bus vaikų šventė. Vieno ar dviejų kąsnių maistas bus pats geriausias pasirinkimas, nes taip (tikėkimės) nerasite maisto likučių ant žemės ar kitose namų vietose.
• Dovanos svečiams.
Kadangi pagrindiniai šventės dalyviai – vaikai, jiems išeinant būtų nuostabu gauti atsisveikinimo ir/ar padėkos dovanėlę. Nekalbame apie brangias ar dideles dovanas, kalbame apie smulkmenas, kurios galėtų vainikuoti gimtadienio šventę. Tai galėtų būti maža dėžutė spragintų kukurūzų, gražiai supakuotas ar papuoštas keksiukas, džiovintų vaisių maišelis, o galbūt ir momentiniu fotoaparatu padaryta nuotrauka su šventės kaltininku? Jūsų laisvė rinktis! Tai, be abejonės, nėra būtinas dalykas, tai tik viena iš idėjų.
Tai tik kelios pagrindinės gairės, kurios gali padėti rengiant gimtadienio šventę jūsų mažyliui. Bet kokiu atveju, kad ir kokio amžiaus vaikas bebūtų – svarbiausia prisiminti, kad svarbiausias tos šventės dalyvis yra jis pats ir didžiausias dėmesys turėtų būti skirtas jam (žinoma, nepamirštant ir kitų mažiausių šventės dalyvių!)
Linkime jūsų vaikui įsimintinos gimtadienio šventės, šventės dalyviams – linksmo laiko, o jums, tėveliai, kantrybės ir kuo įdomesnių idėjų rengiant mažojo šventę.
Smagios gimtadienio šventės!
Mažius
MAUDOME KŪDIKĮ
Maudome kūdikį
Dauguma tėvelių/mamyčių, ypatingai turinčių pirmagimius, dažnai susiduria su baimėmis ir/ar daugybę klausimų kaip tai daryti tinkamai, kaip tinkamai prausti vaikutį, kaip tinkamai jį maudyti, kokias priemones naudoti, kiek laiko ir kokiame vandenyje kūdikėlis jaučiasi geriausiai, kokia vandens temperatūra nėra per karšta mažyliui ir taip toliau, ir taip toliau.
Norime jus nuraminti ir priminti, kad jūs ne vieni! Ir mes susidūrėme su tuo, ir mes turėjome daugybę klausimų, bet su praktika ir keliais patarimais viskas įmanoma! Tad atsipalaiduokite, įkvėpkite, iškvėpkite ir mes pasidalinsime keliais patarimais, kad kūdikio maudynės praeitų sklandžiai ir baimė jūsų taip stipriai nekamuotų.
• Kūdikėlį pradėkite maudyti 5-6 jo gyvenimo dieną, tada, kai jis daugiau mažiau apsipras savo namuose.
• Vandens, prieš maudant vaikutį, virinti nerekomenduojama, nebent vieta, kur buvo virkštelė dar nėra užgijusi, tada rekomenduojama prausti virintame vandenyje (atvėsintame iki 32-36 laipsnių).
• Prisiminkite, kad vaikutis 9 mėnesius gyveno apsuptas vandens, tad jis jame būti nebijo. Labai svarbu, kad ir jūs, maudydami vaikučius, atsipalaiduotumėte ir nebijotumėte.
• Maudyti kūdikėlį reiktų tik vandeniu ir švelniu prausikliu.
• Nerekomenduojame vaikučio maudyti ilgiau nei 5-8 minutes. Jei jis pradeda verkti, maudyti kuo trumpiau.
• Labai svarbu, kad vandens temperatūra būtų 32-36 laipsniai, o temperatūra kambaryje bent 20-23 (kad nebūtų labai didelis vandens ir aplinkos temperatūrų skirtumas, kad neperpūstų).
• Prieš dedant kūdikėlį į vonelę, viena ranka tvirtai laikykite jo galvytę, kakliuką ir nugarytę, o kita ranka suimkite abi kulkšnis įkišdami pirštą tarp kojyčių arba laikykite už sėdmenų. Neskubant į vandenį pirma įdėkite kojytes, po to – liemenį, na o kita ranka laikykite vaikutį taip, kad jis būtų apsemtas iki petukų.
• Prausiant vaikutį labai svarbu nepamiršti visų įlinkimų ir raukšlių.
• Kai mažylis jau nupraustas, padėkite jį ant rankšluosčio ir nusisausinkite su juo (labai svarbu netrinti odytės, o tiesiog lengvai spaudyti su rankšluosčiu ar kitu pasirinktu audiniu).
• Dauguma specialistų sako, kad paskiepyto vaikučio nereiktų maudyti bent dieną.
• Naujausi tyrimai rodo, kad kalio permanganato į vandenį pilti nereikia, nes jis sausina ir taip jautrią kūdikio odelę.
• Specialistai rekomenduoja mažylius maudyti kasdien ar bent kas antrą dieną ir geriausias laikas – tarp valgymų.
• Dauguma vaikučių labai nemėgsta kai jiems yra plaunama galvytė, tad palikite šią procedūrą pabaigai. Neplaukite dažniau nei kartą per savaitę ir būtinai naudokite tik kūdikiui skirtą šampūną ir neleiskite putoms patekti į akis.
• Labai nesibaiminkite, jei vandenuko pateks į ausis, paguldžius mažylį ant rankšluosčio jis išbėgs (nebent vaikučio ausytės dėl vienos ar kitos priežasties yra pažeistos, tokiu atveju reiktų vengti vandens patekimo į ausis).
Tikimės, kad bent truputį nuraminome ir šiais patarimais padėjome jums ar suteikėme naudingos informacijos. Primename, kad visais atvejais kiekvienas vaikutis gali į skirtingus dalykus ir skirtingose situacijose reaguoti skirtingai ir tik artimiausi mažyliui žmonės ar specialistai gali pajausti, padėti ar pakonsultuoti. Linkime jums į viską žiūrėti kiek įmanoma paprasčiau, o kad save nuramintumėte, prisirinkite informacijos, pasikonsultuokite su specialistais ir bandykite tai pritaikyti pagal savo ir mažylio poreikius.
Būkite sveiki,
Mažius
KAIP PADĖTI KŪDIKIUI ATSIVĖSINTI KARŠTĄ DIENĄ?
Kaip padėti kūdikiui atsivėsinti karštą dieną?
Mažylis, priešingai nei mes, suaugę, sunkiau ištveria karštį. Suaugęs žmogus su karščiu kovoja prakaituodamas ir taip jam organizmas padeda atsivėsinti. Tačiau kūdikių termoreguliacinė sistema dar nefunkcionuoja tinkamai ir mažylių prakaito liaukos pradeda „veikti“ palaipsniui, pradedant kakta, baigiant kūneliu. Žinant tai, kūdikėliai gali perkaisti daug greičiau.
Keletas požymių, kad vaikutis gali būti perkaitęs:
• Jo odelė yra lipti, karšta, drėgna. Delnai ir pėdos gali būti šaltos.
• Odytė išmušta raudonomis dėmėmis arba yra išblyškusi.
• Kūdikėlis verksmingas ar irzlus, jei būklė prastesnė, gali būti ir vangus bei mieguistas.
• Kūdikėlis ištroškęs, vis prašosi krūties ar buteliuko.
Turbūt jau žinoma, kad nuo perkaitimo kūdikėliui gali atsirasti iššutimai ir prakaitinė. Kad to išvengtume, apačioje pateikiame keletą patarimų, kurie galėtų padėti atvėsinti jautrią kūdikio odelę karštą dieną.
1. Jei diena ypatingai karšta, galima sudrėkinti natūralų audinį (marlę ar rankšluostį) ir švelniais judesiais, lengvai tapšnojant trinti kūdikio odytę. Šią procedūrą galima kartoti kas kelias valandas.
2. Maudykite kūdikėlį baseinėlyje ar vonioje. Pačius mažiausius dažniau maudykite vonioje, na o tuos, kurie jau sėdi, galite leisti ir į baseinėlį pasipliuškenti. Tiesa, jei turite galimybę baseinėlį turėti lauke, statykite jį pavėsyje. Žinoma, prieš dedant mažylį į vandenį, reiktų patikrinti vandens temperatūrą (ji turėtų būti 32-36 laipsniai.)
3. Aprenkite vaikutį natūralaus audinio rūbeliais. Visais metų laikais, bet ypatingai vasaromis labai svarbu, kad kūnas kvėpuotų, tad tokia medžiaga kaip medvilnė tikrai padės jautriai kūdikio odytei.
4. Žindykite/maitinkite kiek tik vaikutis nori ir kiek jam reikia. Kadangi kūdikėliui vandens duoti, iki kol jis pradės valgyti maistą, negalima, jis gali daugiau ir dažniau norėti motinos pieno ar mišinuko.
Tai tik keletas patarimų, kurie, tikimės, padės jums. Nepamirškite, kad kiekvienas vaikutis į skirtingus dalykus reaguoja skirtingai ir tik artimiausi žmonės ar gydytojai gali pasakyti priežastį ir padėti bei pritaikyti tinkamus būdus.
Smagių vasaros dienų!
Mažius
KĄ VEIKTI SU VAIKAIS NAMUOSE?
Vaikai namuose, tėvai kartu su savo mažaisiais, turbūt beveik kiekvienam iškilo klausimas, o ką veikti su vaikais? Kaip praleisti šį laiką neprarandant kantrybės, produktyviai ir linksmai? Kaip vaikus užimti, ir užtikrinti tai, kad jie nepraleistų daug laiko prie išmaniųjų ar televizoriaus ekrano? Pati esu dviejų vaikų mama ir taip pat susidūriau su šia situacija, tad noriu su jumis pasidalinti keliomis idėjomis kurios, panašu, padeda išgyventi šį laikotarpį!
• Buvimas gamtoje. Kol kas dar niekas neuždraudė mums keliauti į mišką ar šiaip kur pasivaikščioti ir pakvėpuoti tyru oru, tad mielai naudojamės tuo ir bent kartą dienoje išeiname (žinoma, laikydamiesi saugaus atstumo nuo kitų žmonių) iš namų. Tyras oras ir aplinkos pakeitimas į naudą ir tėvų, ir vaikų emocinei būklei.
• Gaminimas kartu. Kai turime mažai laiko, dažnai savo vaikų net neįtraukiame į maisto ruošimą, nes norime padaryti viską kuo greičiau. Tačiau dabar, kai turime daugiau laiko, mielai gaminame kartu. Dažnai tai užtrunka daug ilgiau, bet, patikėkite, vaikų džiaugsmas, padarius kažką savo rankomis, nuostabi dovana! Taip pat taip ugdome ir įgūdžius kurie bus reikalingi ateityje.
• Stalo žaidimai. Kiekviena mama ir tėtis žino, kokie vaikai, na, kartais ir mes patys, tėvai, reaguojame žaisdami stalo žaidimus. Stalo žaidimai kartu su vaikais ugdo ir vaikų kantrybę, ir vaikų loginį ir kritinį mąstymą, bei suartina su tėvais ir leidžia vieniem kitus geriau pažinti.
• Sportas namuose. Jei neturite galimybės dažniau išeiti į lauką, o energijos antplūdis didelis, sportas – nuostabi išeitis. Tai nebūtinai turi būti profesionalūs pratimai, viso labo užtenka įsijungti vaikišką, ar kitą vaikų mėgiamą dainą ir tiesiog šokti! Vaikai išmoks ir naujų šokio žingsnelių, taip iškraus savyje susikaupusią energiją ir garantuoju šypsenas veide!
• Filmų/serialų peržiūros. Visi kartu galite išsirinkti jums visiems patinkantį serialą/filmą (-us) ir kas vakarą arba kas antrą vakarą (prieš einant miegoti ar kiek anksčiau) rengti jų peržiūras ir aptarti ką matėte ar kokias tai emocijas sukėlė. Taip ir suartinsite vieni kitus, daugiau kalbėsitės, taip pat tokiu būdu vaikai mokysis kaip išreikšti emocijas, kaip atpasakoti tą, ką matė ir tuo pačiu išgirdus tėvų nuomonę diskusijų forma lavinti kritinį mąstymą.
Idėjų ir patarimų, kaip leisti laiką su vaikais namuose šiuo laikotarpiu internete apstu. Tai tik keletas patarimų ir idėjų, kurios tinka ir patinka mano šeimai. Tiesa, visko būna, juk nėra ugnies be dūmų!
Likite sveiki :)
Mažius
NEIŠSIGĄSKIME, TAI TIK KARANTINAS!
Suprantame jus ir nutuokiame, kad žodis karantinas šiomis dienomis jums tapo kaip didžiausias ir baisiausias priešas! Nėra ko išsigąsti. Tiesa, nėra ko išsigąsti tiems, kurie laikosi reikalavimų ir saugo save bei aplinkinius. Laikykimės paprasčiausių reikalavimų, higienos taisyklių, nepraraskime racionalaus mąstymo ir būsime sveiki.
Viena pagrindinių ir svarbiausių taisyklių karantino metu – plaukime rankas. Turbūt daugeliui jau įgriso šis nuolatinis kartojimas, na bet juk tai taip akivaizdu ir paprasta, tiesa? Tai svarbu ne tik karantino metu, tai turėtų būti kasdienis reiškinys. Tad jeigu lig šiol kasdien, vos tik grįžę plovėte rankas, tai jums neturėtų būti sunku!
Vienas sunkesnių reikalavimų – laikytis atstumo, šiuo atveju mums sunkiau laikytis atstumo su mums brangiais žmonėmis - tėvais ar seneliais. Bet supraskime, tai BŪTINA. Jaunesni žmonės gali net nepajausti, kad savyje kažką nešioja, bet labai svarbu suvokti ir būti sąmoningiems, kad nors ir nejaučiame, nereiškia, kad negalime to perduoti kitiems! Tad pakentėkime ir išbūkime šį laiką nesusitikę su mums brangiausiais. Prisiminkime, kad reiktų vengti fizinio kontakto, bet skambučiai nėra uždrausti. Tad skambinkime dažniau ir taip pabūkime kartu.
Sustokime ir atsipūskime. Tai, turint vaikų, bus sunkiau, bet viskas įmanoma, kai nori, tiesa? Daugelis sako, kad šiuo metu žemė valosi nuo mūsų toksiško gyvenimo jos atžvilgiu. Kiekviena(s) iš mūsų galime padaryti tą patį savo viduje. Pripažinkime, kad dauguma tikrai ir skubėjo ir, dažnu atveju, net neturėjo laiko atsigręžti į save, dabar - tai puiki proga. Puiki proga sustoti ir įkvėpti, galbūt paskaityti knygą, galbūt pradėti mokytis kalbą, galbūt pradėti praktikuoti jogą ar pažiūrėti tą serialą, kuriam taip ilgai neradau laiko? Tai kiekvieno individualus ir intymus dalykas, bet toks laikas, kaip šis – tikrai priverčia sustoti ir apmąstyti savo kasdienybę.
Priimkime šį laiką kaip iššūkį, kaip etapą, kuris praeis, nes audros visada praeina. Taip pat prisiminkime, kad dauguma dalykų priklauso nuo to, kaip mes į juos sureaguojame!
Mažius Jums tiesiog norėjo priminti, kaip kartais svarbu sustoti ir įkvėpti :)
Būkite sveiki, saugokite savo fizinę ir emocinę sveikatą, bei visus aplinkinius.
Su meile,
Mažius
KODĖL PIRKTI INTERNETU VERTA
Niekas negali lygintis su džiaugsmu, kurį teikia išėjimas pasivaikščioti po parduotuves, nesvarbu ar tai būtų rūbų, ar maisto parduotuvė. Visada yra smagiau „pačiupinėti“ prekę, pamatyti ją „gyvai“, o tuo pačiu ir išeiti iš namų!
Tačiau taip apsipirkinėti yra gerokai pavojingiau nei internetu, kodėl? Išskirkime apsipirkinėjimo internetu pliusus:
- Jums nereikia niekur išeiti iš namų (ypatingai tai svarbu daug dirbantiems ar turintiems mažų vaikų. Šiuo laikotarpiu, tai, be abejonės, ir sveikatos klausimas).
- Jūs sutaupote pinigų. Tikrai taip! Jūs užsisakote tik tai, ko jums reikia ir (dažniausiai) nieko daugiau. Jūsų nevilioja nei kvapai (jei kalbėtume apie maisto prekių parduotuves), nei krūvos grožybių aplinkui, kurias norisi pasimatuoti, apsivilkti ir taip toliau.
- Jūs sutaupote laiko. Tokiais laikais kaip šie, laiko sąvoka tapo labiau apibrėžta ir to laiko vis mažiau. Pagalvokite, tą laiką, kurį jūs leistumėte vaikščiodamas po parduotuves, jūs galėtumėte skirti sau arba šeimai.
- Galite apsipirkinėti bet kuriuo metu ir iš bet kur. Tiesa! Jūs nesate „įspaustas“ į parduotuvės darbo laiko rėmus. Taip pat tai galite daryti tiek kompiuteriu, tiek planšete, tiek mobiliuoju telefonu. Viskas ko jums reikia – internetas!
- Platus pasirinkimas. Pasirinkimas perkant internetu tikrai platesnis. Galite rasti net ir tai, ko fizinės parduotuvės nepasiūlo.
- Dovanų pakavimo klausimas. Jeigu jums reikia prekės kaip dovanos, tai bus padaryta ir supakuota už jus, ir jums nereiks galvoti, iš kur gauti tam priemonių ar kaip supakuoti.
- Pristatymas nemokamas. Užsisakius už tam tikrą sumą dažniausiai prekės pristatomos nemokamai Jūsų pasirinktu adresu arba į patogiausią paštomatą.
Išsiaiškinome pirkimo internetu pliusus, o jums iškilo klausimas, o kaip pirkti internetu?
Tai visai paprasta!
Pavydzdžiui nueinate į www.mazius.eu, pasirenkate jums aktualią kategoriją (as), paspaudžiate ant prekės, paskaitote aprašymą ir jei jums tinka – spaudžiate „Į KREPŠELĮ“ ir viskas, susidėjus prekes paspaudžiate ant „krepšelio“ ir visi tolimi veiksmai jums bus nurodyti.
Patogu, paprasta, greita ir sutaupote pinigų!
MAŽIUS PASITINKA VASARĄ!
Pagaliau atbėga tiek mūsų laukta vasara, kartu atsinešdama pienių pievas, gražiausius drugelius ir paukštelių čiulbesį. Ar jos laukėme? O taip, dar ir kaip! Jūsų mažieji, tikriausiai, jau gyvena didžiulių atradimų pasaulyje? Maniškiai, tikrai. Jau suskaičiuoti akmenukai, nubalnoti keliai ir braškėmis išteptos gražiausios maikutės. Taigi, laikas atnaujinti mažylių spintą.:)
Carter's šiam šiltajam sezonui pasiruošė iš peties. Nenuskriaudė nei pačių mažiausių, nei vyresnėlių, nei berniukų, nei mergaičių. Pas mus į parduotuvė atkeliavo gausybė šortų, puoštų ornamentais, vienspalvių, trumpesnių ir ilgesnių. Džiaugiuosi, kad gamintojas atkreipia dėmesį į ne vienodų apimčių mažuosius. Daugelis šortų turi liemens reguliavimo funkciją, arba patogius raištelius, ne vien tik gumas. Tai palengvins išsirinkimą ir jums. Būtinai noriu pakalbėti apie maikutes berniukams. Šių metų topas – dinozaurai ir baubukai. Na berniukai nebūtų berniukai, todėl neužmiršta ir mašinos.
Jaunosios damos gali puoštis lengvomis suknutėmis su drugeliais, švelniai rožinėmis, pagražintomis tiuliu. Mažosioms mergytėms didžioji dalis suknelių su kelnaitėmis, kad ir sauskelnė būtų dailiai paslėpta.
Ir akinukai nuo saulės. Jei dar tokių neturite – rekomenduoju iš visos širdies, pamatysite, kiek laimės suteiks jie mažyliams! O ir apsauga akims atšilus orams ir saulei šviečiant visą dieną, tiesiog būtina.
Labai labai labai laukiu Jūsų visų, tiek el. parduotuvėje, tiek fizinėje Kaune.
Su meile – Milda.
KŪDIKIO KRAITELIS
Ruošiame kraitelį kūdikiui
Visi specialistai rekomenduoja susidėti kūdikio „kraitelį“ bent keliomis savaitėmis anksčiau. Žinant tai, kiek streso ar neplanuotų emocijų gali sukelti paskutinės valandos prieš gimdymą, geriausia turėti krepšelį jau suruoštą ir prireikus jį tiesiog pasiimti.
Dažniausiai dėl kraitelio turinio galvą suka pirmagimio besilaukiantys tėveliai. Jų galvose zuja krūva klausimų, ko gali reikėti, ko ne, kas svarbiausia ir kaip neprisidėti per daug. Reikėtų žinoti, kad kai kuriuos daiktus galite gauti ir gausite gimdykloje, tačiau kartais būsimos mamos nori turėti būtent savo.
Tikimės, kad sąrašas bent kiek pagelbės ir leis atkreipti dėmesį į svarbiausius daiktus, kuriuos verta turėti su savimi laukiant vaikelio atėjimo.
• Asmens dokumentai, nėščiosios pasas.
Tai, žinoma, akivaizdu ir moteris dažniausiai šiuos dokumentus nešiojasi su savimi, tačiau jei neturite šio įpročio, įsidėkite juos į savo krepšelį iš anksto.
• Chalatas, naktiniai ir gimdymo marškiniai.
Šiuos tikrai turėtumėte gauti gimdykloje, tačiau jei norite turėti savus, visada prašom!
• Šlepetės.
Patogumui. Jei gimdymo metu dalyvaus ir vyras, nepamirškite parūpinti šlepečių ir jam.
• Higieniniai paketai, apatinės kelnaitės.
Yra specialių paketų, kurie naudojami būtent po gimdymo, tačiau ne visoms jų prireikia, kitoms užtenka ir įprastų, prieš nėštumą naudotų higieninių paketukų. Kitos sako, kad pirmas dvi paras patogu dėvėti ir sauskelnes suaugusiems.
• Negazuotas vanduo.
Po gimdymo mamą tikrai troškins, tad jei vanduo bus po ranka, tikrai nenusivilsite.
• Įklotai į liemenėlę, tepaliukai speneliams.
Tikimės, kad vaikelį pradėsite maitinti iš karto, tad šie dalykėliai tikrai pravers. Jei ne iš karto, tai galbūt jau sugrįžus namo. Tokiu atveju jums nereikės savo vyro ar kitų artimųjų prašyti, kad bėgiotų po vaistines ir ieškotų.
• Liemenėlė maitinančioms.
Jos tikrai, turbūt, neprireiks gimdymo namuose, tačiau turėti iš anksto tikrai pravers!
• Sauskelnės kūdikėliui.
Ko gero, prireiks mažiausio dydžio sauskelnių mažyliui. Reikėtų paminėti, kad turėti jų reikėtų nemažai, žinant tai, kad ką tik gimęs vaikelis tuštinasi labai dažnai.
• Vilnonės kojinaitės.
Reikėtų turėti bent 2 poras. Jos paskatins kraujotaką ir neleis mažoms kūdikio kojytėms sušalti.
• Kepurytė.
• Drėgnos servetėlės.
Jų gali ir prireikti, ir neprireikti. Bet tai gali būti patogus pasirinkimas tiek mamai, tiek naujagimiui keičiant sauskelnes. (Bendradarbiaujame su Mother-K Lietuva, tad įvairių rūšių drėgnų servetėlių rasite paspaudus čia.)
• Bodžiukai/smėlinukai, siaustinukai.
Reikėtų turėti bent kelis vienetus, nes tikrai panaudosite visus. Taip pat reikėtų įsivertinti, ar jums patogiau per priekį užsegami ar apačioje. (nemažą pasirinkimą rasite pas mus parduotuvėje, paspaudus čia ir čia.)
• Marlės, vystyklai, paklotukai.
Juos turėtumėte gauti gimdymo namuose, tačiau savo turėti irgi nepamaišys.
• Pledukas ar užklotukas.
Kai keliausite iš gimdymo namų į savuosius, prireiks vaikutį apklostyti.
• Rankšluosčiai. Sau ir vaikui.
• Telefono pakrovėjas.
Tai labiau praktinis patarimas, bet tikrai gali prireikti!
• Dantų šepetėlis mamai.
Akivaizdu, bet galvojant apie vaikelio atėjimą, gali ir pasimiršti.
Prieš renkantis kraitelį reikėtų atsižvelgti ir į asmeninius dalykus, nes kiekviena situacija gali būti skirtinga. Taip pat nemažai mamų rekomenduoja turėti ne vieną krepšį, o kelis, vien tam, kad ieškoti daiktų būtų paprasčiau ir greičiau. Vienas krepšelis galėtų būti tik su kūdikėliui būtinais daiktais, na, o kitas – mamos asmeninei higienai. Taip pat, jei su jumis dalyvaus ir vyras, reiktų nepamiršti ir jo, tad galėtų būti dar vienas krepšys – būtent jam.
Vis labiau ateina į madą ir grojaraščiai su raminančia muzika, kuri gali padėti ar bent kažkiek atpalaiduoti gimdyvę. Tad galbūt verta pagalvoti ir apie tai, jei tik jūsų tai neblaškys ir nesukels nepatogumų. Tai veikia tikrai nekiekvienam.
Taip pat reiktų nepamiršti, kad, labai tikėtina, jog turėsite žmogų ar žmonių šalia, kurie jums padės ir prireikus kažko ar pamiršus kokį daiktą, jums jį atveš. Tad labai nenusiminkite ir nestresuokite. Šalia taip pat visada bus ir specialistai, kurie jums padės ir viską paaiškins.
Linkime būti pasiruošusiais ir kad viskas praeitų sklandžiai.
Mažius